Mobilne planetarium

20 marca 2023r. odbył się w przedszkolu pokaz mobilnego planetarium pt. „Rodzina Słońca” oraz warsztaty pt. „Najpiękniejszy gwiazdozbiór”. Pan Michał – prowadzący pokaz utrwalił z dziećmi zasady obowiązujące podczas projekcji filmu. Dzieci wraz z  Astronautką  poleciały  w kosmos magiczną rakietą. W czasie podróży wszyscy dowiedzieli się, że największą i bardzo ważną gwiazdą jest Słońce wokół której krążą po orbitach planety: Merkury, Wenus, Ziemia, Mars, Jowisz, Saturn, Uran i Neptun.  Dzieci zwiedzając z bliska wszystkie planety dowiedziały się, że życie istnieje tylko na naszej planecie Ziemi. Wszystkim dzieciom bardzo podobały się gwiazdy, zorza polarna oraz piękne gwiazdozbiory: Lew, Rak, Bliźnięta, Żyrafa, Ryś, Jednorożec, Wielki Pies itd. Na warsztatach dzieci wykonały własnoręczny projekt gwiazdozbioru.