Bajkowe Gotowanie

Nasze Przedszkole bierze udział w projekcie Bajkowe Gotowanie organizowanym przez Stowarzyszenie DIETANOVA.

BAJKOWE GOTOWANIE to program edukacyjny dla dzieci, którego celem jest przekazanie w atrakcyjny i aktywizujący sposób wiedzy o komponowaniu prawidłowych posiłków w oparciu o podział produktów żywnościowych na podstawie aktualnej piramidy żywieniowej oraz szkolenie pracowników przedszkola z zakresu praktycznych aspektów żywienia dzieci. Dzieci z grup III, IV, i VII wzięły udział w dwóch warsztatach edukacyjno-kulinarnych, które poprowadzili specjaliści żywienia człowieka.

W pierwszej części warsztatów które odbyły się 14.11.2023 r. przedszkolaki poznały bajkową kuchnię krasnoludków. Wysłuchały opowiadania na temat zdrowego odżywiania. Następnie każdy z nich przygotował swoja bajową gryczankę. Dzieci samodzielnie kroiły owoce, dodawały składniki a na koniec ze smakiem zjadły  przygotowany zdrowy posiłek.

W drugiej części warsztatów, które odbyły się 20.11.2023 r. dzieci umieściły emblematy produktów spożywczych w odpowiednich proporcjach na tablicy z tzw. zdrowym talerzem. Następnie przy pomocy pań prowadzących zajęcia wykonały dwie pasty z fasoli. Jedna była z dodatkiem kakao i ta najbardziej smakowała dzieciom. Przedszkolaki mogły pod nadzorem pań dodać potrzebne składniki, a nawet uruchomić blender! Bardzo dziękujemy za ciekawe warsztaty.