Dzisiaj w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy pod hasłem : Pirackie potyczki. Bal to dla naszych przedszkolaków dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni.

Już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach można było spotkać wróżki, motylki, pszczółki, rycerzy i oczywiście piratów. Specjalnie przygotowana na ten dzień sala ruchowa wprowadziła dzieci w radosny, pełen wyczekiwania nastrój.

Dzieci z dumą prezentowały swoje stroje, usiłując wśród przebierańców rozpoznać swoich kolegów i koleżanki. Jak przystało na prawdziwy bal były tańce i pląsy w rytm znanych dziecięcych przebojów. Skoczna i rytmiczna muzyka porywała dzieci do tańca a wspólne zabawy sprawiły im wiele radości. Dzieci chętnie brały udział w konkursach, które pozwalały na chwilę odpoczynku. Przedszkolaki walczyły z ośmiornicą, wykonały specjalny taniec piratów a także wspólnie wybierały królową i króla balu.

Niestety, wszystko co dobre szybko się kończy. Mimo widocznego zmęczenia szaloną zabawą, dzieci wychodziły z sali z uśmiechem i nutką żalu, że następny bal będzie dopiero za rok.