Dzień Kundelka

W dniu 25 października obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Kundelka. To nieformalne święto upamiętnia wejście w życie Ustawy o Ochronie Zwierząt. Z tej okazji organizowane są wystawy kundelków, dni otwarte w schroniskach, gdzie pieski mają szanse na znalezienie nowych rodzin, a także akcje charytatywne mające na celu wsparcie schronisk w postaci darów finansowych, koców, karmy, leków i środków pielęgnacji psów.

Tego dnia przedszkolaki przyniosły do przedszkola swoje pluszowe pieski-kundelki. Podczas zajęć oraz zabaw tematycznych uczyły się jak pielęgnować i jak dbać o swoich małych pupili. Dzieci z radością opowiadały o swoich psach posiadanych w domach, wraz z nauczycielami rozmawiały o tym, jak ważny jest szacunek i chęć okazywania pomocy zwierzętom. Brały też udział w zajęciach muzyczno-ruchowych, wypełniały karty pracy, tworzyły pieski z origami, słuchały opowieści o tych wiernych towarzyszach człowieka oraz wykonywały opaski z kundelkami.