DZIEŃ PRZYJACIELA

W dniu 10 czerwca obchodziliśmy jeden z najprzyjemniejszych dni, kiedy możemy okazać naszym przyjaciołom jak są dla nas ważni i przez nas doceniani, podziękować im za to, że wspierają nas, pomagają nam, są z nami w radosnych, a przede wszystkim w trudnych chwilach.

Celem celebrowania Dnia Przyjaciela było poznanie wartości przyjaźni, rozwijanie relacji pomiędzy dziećmi opartych na wyrażaniu uczuć wyższych i głębszych: wzajemnym szacunku, akceptacji i tolerancji oraz okazywania równie ważnych i cennych doznań takich jak: wyrozumiałość, zaufanie, cierpliwość, serdeczność, szczęście, najzwyklejsza sympatia do drugiego człowieka. Właśnie często w wieku przedszkolnym zawierane są pierwsze trwałe i wartościowe przyjaźnie, które często trwają latami, są źródłem miłych wspomnień.

Przedszkolaki analizując treści utworów literackich i sytuacje zaistniałe w codziennym życiu rozmawiały o tym, jakimi cechami powinien charakteryzować się prawdziwy przyjaciel, Okazało się, że dzieci  dużo wiedzą na temat przyjaźni i rozumieją jej znaczenie w życiu. Przyjaciół łączy wyjątkowa więź emocjonalna, która sprawia, że jesteśmy radośni, szczęśliwi, mamy poczucie bezpieczeństwa i zrozumienia, W tym wyjątkowym dniu nie zabrakło również zorganizowanej wesołej zabawy: konkursów, gier, pląsów, korowodów, wspólnego śpiewania piosenek, obdarowywania się serduszkami, poszukiwania drugiej połówki serduszka, rysowania portretów swojego przyjaciela, a przede wszystkim radosnego śmiechu. To był kolejny wspaniały, miły, pełen ciepła, serdeczności i radości dzień…