Jubileusz 40 -lecia przedszkola

W piątek 14 czerwca 2024 r. odbyła się uroczystość z okazji 40 – lecia powstania naszego przedszkola. Gala Jubileuszowa zgromadziła licznych gości. Wśród przybyłych byli przedstawiciele Władz Ratusza, podopieczni Centrum Alzheimera, przedstawiciele Związków Zawodowych ZNP i Solidarności, dyrektorzy ursynowskich placówek oświatowych, przedstawiciele Rady Rodziców naszej placówki. Na tej wyjątkowej uroczystości nie zabrakło także naszych podopiecznych i wszystkich pracowników przedszkola. Po powitaniu przez Panią Dyrektor zaprosiliśmy obecnych na chwilę wspomnień prezentując to, co przez czterdzieści lat było dla nas wyjątkowe i niezapomniane.

Powrót do przeszłości uświetniła prezentacja multimedialna. Tę część zakończył występ naszej wychowanki Zuzanny, która zaśpiewała dwie piosenki oddające atmosferę wspomnień. Główną część artystyczną rozpoczęli nasi najstarsi podopieczni. Artyści zatańczyli poloneza, taniec bliski wszystkim Polakom – małym i dużym. Następnie zaprezentowali nam musical, podczas którego poszukiwali odpowiedzi na pytanie: Jak będzie wyglądało ich życie w szkole? Kolejni aktorzy, którzy pojawili się na przedszkolnej scenie to dzieci 5 – letnie. Małe smyki zabrały nas w podróż do Afryki, gdzie spotkaliśmy się z wyjątkowymi zwierzętami Czarnego Lądu. Wiele emocji i wzruszeń wzbudził występ naszych maluszków, które zaledwie przed kilkoma miesiącami rozpoczęły swoją przedszkolną przygodę. Najmłodsi zatańczyli wesoły taniec integracyjny. Publiczność nagrodziła maluczkich gromkimi brawami. Tę część uroczystości zakończyło odśpiewanie przez wszystkie dzieci hymnu przedszkola. To właśnie ta pieśń rozbrzmiewa w chwilach dla nas wyjątkowych.

Ze sceny popłynęły też podziękowania od Pani Dyrektor dla wszystkich pracowników przedszkola. Obchody zakończyły się poczęstunkiem, gdzie przy smakołykach goście wspominali minione lata. Choć czterdzieści długich lat upłynęło jak jeden dzień, my dalej życzymy sobie wspaniałych dziesięcioleci, by kroczyć z najmłodszymi pokoleniami drogami wiodącymi ku nieprzemijającym wartościom, by dawać im jak najwięcej światła z siebie.