„Mikołajkowy koncert z udziałem Majki Jeżowskiej”

Mikołajki to święto, które wywołuje uśmiech i radość.
Tego dnia wesołe nastroje panowały też w naszym przedszkolu. Dzieci ze wszystkich grup obejrzały koncert podejmujący tematykę zbliżających się świąt.

Przedszkolaki dowiedziały się co to jest adwent, jakie zwyczaje wiążą się z Bożym Narodzeniem. Z uwagą słuchały ciekawostek o ludowej ozdobie „podłaźniczce”, o tym kiedy ubierało się dawniej choinki. Dowiedziały się lub przypomniały sobie też takie tradycje jak: wypatrywanie na niebie pierwszej gwiazdki, kolacja wigilijna, rodzinne kolędowanie. Wspólne z prowadzącą koncert i z panią Majką Jeżowską oraz ze swoimi nauczycielkami śpiewały najpiękniejsze polskie kolędy, a wśród nich: „Wśród nocnej ciszy”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Gdy śliczna panna”.

To był radosny i pouczający koncert.