Przedstawienie teatralne „Baśniowy pokoik”

Dzisiaj w naszym przedszkolu dzieci oglądały autorskie przedstawienie Teatru Dobrego Serca pt: Baśniowy pokoik”

Aktorzy stawiają sobie za cel, by historie opowiadane przez nich na scenie nie tylko ciekawiły i rozśmieszały, ale niosły też ze sobą mądre przesłanie.

Bajki odgrywane są w tzw. planie mieszanym: na scenie obecni są aktorzy oraz lalki wykonane w różnych technikach.

Bohaterem spektaklu jest pies Czaruś , który mieszka ze swoim kochającym ojcem  i bratem Bystrym w pięknej zagrodzie. Choć niczego w życiu mu nie brakowało, Czaruś swe nudne, jego  zdaniem  życie,  postanowił zamienić na o wiele ciekawsze w wielkim mieście. Pomimo wielu próśb i ostrzeżeń  taty  oraz innych  życzliwych  mu zwierząt postanawia zrealizować swoje marzenie i wyrusza do Miasta Róż. Po dotarciu do celu  boleśnie uświadamia sobie, że w życiu niczego nie ma za darmo i na wszystko trzeba sobie ciężko zapracować. Miasto ze swoimi atrakcjami okazało się jednak obce, a piesek szybko zrozumiał, że nie poradzi sobie sam. Powrót do domu nie był  łatwy, ale tata i brat czekali na niego z otwartymi ramionami. A jaki  z tego morał?

Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej…