Spotkanie ze Strażnikiem Miejskim

Temat bezpieczeństwa dzieci jest w naszym przedszkolu nieustannie poruszany podczas różnych zajęć. W tym celu, aby podkreślić ogromne znaczenie tego zagadnienia,  organizujemy również spotkania z ludźmi, którzy w związku z wykonywanym zawodem dbają o bezpieczeństwo innych osób.

Tym razem w dniu 22 stycznia dzieci 5- i 6-letnie odwiedził pracownik Straży Miejskiej w ramach akcji „Zima w mieście”. Celem wizyty było przypomnienie dzieciom zasad bezpiecznej zabawy i zachowania się podczas pobytu w domu, w miejscu wydawałoby się najbardziej bezpiecznym.

Pan Strażnik przeprowadził pogadankę podpartą prezentacją multimedialną na temat zagrożeń, z jakimi dzieci mogą się spotkać podczas pobytu w swoim rodzinnym domu,starał się wzbudzić czujność dzieci, udzielił im szereg wskazówek radzenia sobie w sytuacjach trudnych, zagrażających zdrowiu i bezpieczeństwu. Przedszkolaki w przyjazny sposób dowiedziały się w jaki sposób mogą zwiększyć swoje bezpieczeństwo: nie ulegać pokusie próbowania kolorowych, wyglądających jak cukierki tabletek oraz innych lekarstw, zakazu zabawy ostrymi narzędziami i gorącymi naczyniami, zakazu zabawy  kontaktami i gniazdkami elektrycznymi, przebywania w pobliżu kuchenki, zakazu zabawy środkami czystości…

Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze z aktywnym udziałem dzieci. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem słuchały, w jaki sposób bezpiecznie zachowywać się w swoim najbliższym otoczeniu. Zadawały pytania, na które otrzymały wyczerpujące odpowiedzi. Dzieci utrwaliły i usystematyzowały swoją wiedzę dotyczą właściwego postępowania.

Założeniem spotkania było podniesienie świadomości dzieci na temat bezpieczeństwa, a także wdrażanie u dzieci obowiązku ich przestrzegania. Dziękujemy naszemu Gościowi za bardzo ważną, pouczającą prelekcję.