Spotkanie ze Strażnikiem

27 października odbyło się w przedszkolu spotkanie ze Strażnikiem Miejskim, w którym brały udział dzieci z grup 5 i 6-latków. Gość opowiedział przedszkolakom na czym polega jego praca, umożliwił obejrzenie munduru oraz przedmiotów, których używa podczas pełnienia swoich obowiązków. Wyjaśnił także dzieciom czym różni się praca strażnika od pracy policjanta oraz w jakich okolicznościach należy wzywać Straż Miejską.

Dzieci utrwaliły swoją wiedzę w zakresie znajomości numeru alarmowego 112 oraz numerów do Straży Pożarnej, Policji, Pogotowia Ratunkowego, a także Straży Miejskiej. Podczas spotkania nasz Gość wyczulił dzieci na to, jak ważna jest znajomość własnego imienia, nazwiska oraz adresu zamieszkania, zwłaszcza w sytuacji zagrożenia lub zgubienia się.