Teatrzyk pt. „Przygody lisa i gąski Dorotki”.

29 września 2023r. artyści z Teatru Złoty Dukat przedstawili naszym przedszkolakom teatrzyk pt. „Przygody lisa i gąski Dorotki”. Dzieci wspólnie z pasterką Hanią martwiły się o los gąski  porwanej przez sprytnego lisa. Wiadomo… leśne szlaki znają najlepiej leśne zwierzaki, dlatego w  poszukiwaniach Dorotki i przechytrzeniu lisa pomagały  zwierzęta mieszkające w pobliskim lesie.  Najpierw Hania poprosiła o pomoc zajączka, lecz ten zbyt mocno  bał się liska, by tropić jego ślady. Odważny i pomysłowy okazał się na szczęście dzielny jeż. Pasterka Hania zaśpiewała przedszkolakom piosenkę: „Tam pod lasem jeżyk śpi…, której słowa poprowadziły  dzieci dalej przez fabułę przedstawienia. Sympatyczny jeż z pomocą naszych przedszkolaków i dzielnej Hani, uwolnili gąskę Dorotkę, której lis nie zdążył zrobić krzywdy, ale jakim sposobem? Hmmm… ciekawe, czy któreś z dzieci pamięta?