Warsztaty Labolo

Drugiego grudnia po raz trzeci dzieci uczestniczyły w warsztatach „LABOLO” organizowanych w naszym przedszkolu. Tematem przewodnim zajęć była „Stacja pogodowa”. Nasze przedszkolaki dowiedziały się,że za pomocą termometru możemy zmierzyć temperaturę powietrza, wiatromierza – prędkość wiatru, a ilość opadów zmierzymy wykorzystując deszczomierz. Prowadzący warsztaty opowiedział również o urządzeniu do pomiaru wilgotności powietrza zwanym higrometrem, a także pokazał dzieciom barometr, który mierzy ciśnienie atmosferyczne. Przedszkolaki dowiedziały się, że meteorolog to osoba, która za pomocą różnych urządzeń potrafi przewidzieć pogodę. Duże zainteresowanie dzieci wzbudziło doświadczenie z chmurką, która pod wpływem barwnika i powiewu ciepłego powietrza zmieniła kolor z białej na niebieską.