Warsztaty Labolo

W dniu 7 czerwca 2024 roku odbyły się kolejne warsztaty Labolo. Tematem przewodnim spotkania było powietrze. Dzieci dowiedziały się do czego potrzebne jest nam powietrze oraz jakie niesie niebezpieczeństwa. Wspólnie z profesorkiem Labolkiem dzieci skonstruowały poduszkowiec, z płyty, balona i korka. Poznając tajemnice powietrza dzieci odkryły jak działają pojazdy powietrzne takie jak: samolot, poduszkowiec, balon, helikopter. Na zakończenie zajęć przedszkolaki mogły poobserwować eksperyment pt: „Tornado wodne”. Prowadząca wytłumaczyła, że tornado to gwałtownie wirująca kolumna powietrza,  zazwyczaj w kształcie leja. Podobny lej powstaje, kiedy połączymy dwie butelki, z których jedna będzie wypełniona wodą, a druga powietrzem. Podczas eksperymentu dzieci dowiedziały się, że woda jest cięższa niż powietrze.