Warsztaty szachowe

5 października odbyły się w naszym przedszkolu warsztaty szachowe.  Zajęcia miały formę zabawy, były dostosowane do wieku oraz możliwości dzieci. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem słuchały bajkowej opowieści o figurach szachowych i pionkach, poznały ich nazwy oraz ustawienie na szachownicy. Dzieci miały okazję utrwalić zdobytą wiedzę podczas zabaw  na planszy szachowej.

Jest wiele powodów, dla których warto rozpocząć naukę gry w szachy. Ta „królewska gra” to świetne narzędzie do kształcenia wyobraźni przestrzennej, ćwiczenia pamięci, koncentracji
i logicznego myślenia. Oprócz wymiaru edukacyjnego szachy posiadają także aspekt wychowawczy. Wprowadzają dzieci w świat zasad, uczą ponoszenia odpowiedzialności za swoje decyzje, planowania, ale też oswajania się z małymi niepowodzeniami.