Warsztaty Wielkanocne

Święta Wielkanocne są bardzo radosnym czasem, na który z wytęsknieniem oczekują zarówno dzieci jak i dorośli. Są to święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów, które chcemy przekazywać młodszym pokoleniom.

W dniu 18.03.2024 roku dzieci z grup: „Sówki” i „Wiewiórki” miały możliwość pogłębić swoją wiedzę na temat świąt uczestnicząc w warsztatach wielkanocnych zrealizowanych w naszym przedszkolu z udziałem gości – podopiecznych Fundacji „Kluboteka Dojrzałego człowieka”   w Warszawie.

Panie zapoznały dzieci z tradycjami wielkanocnymi i zaprezentowały własnoręcznie zrobione ozdoby. Ale przede wszystkim celem spotkania było wykonanie z pomocą seniorów wspaniałych ozdób wielkanocnych. Wspólnie spędzony czas był doskonałą okazją do nawiązania współpracy międzypokoleniowej.