Wycieczka do Teatru Lalka

W dniu 23.11.2023r. grupa „Kotków” i „Zajączków” wybrała się na wycieczkę autokarową do Teatru Lalka w Pałacu Kultury i Nauki. Dzieci obejrzały bardzo ciekawy spektakl teatralny pt. „ Baśń o Aladynie i lampie cudownej. Klechdy sezamowe.”
Główny bohater Aladyn unikał pracy i całymi dniami bawił się z rówieśnikami. Po śmierci ojca – Mustafy nie chciał pomóc matce w utrzymaniu skromnego domostwa.

Jednak w końcu, mimo swoich wad i przywar, przełamał złe nawyki, pokonał wewnętrzne opory i stał się mądrym, dbającym o matkę dojrzałym mężczyzną. Baśń ta pokazała dzieciom, że każdą słabość można pokonać oraz to ,że nikt nie jest idealny.

Prosta, ale „orientalna” scenografia wywarła duże wrażenie na młodych widzach. Światło, które ze zwykłej lampy uczyniło rzecz rodem z
nierzeczywistego świata zachwyciło nie tylko najmłodszych. Zabawne i starannie wykonane lalki, między innymi sułtan z poduszki, przyciągały wzrok naszych przedszkolaków.

Znakomita pełna naturalności gra aktorska stworzyła świetną nić porozumienia z dziećmi. Ciekawym rozwiązaniem było to, że dzieci siedziały blisko sceny na dywanach, dzięki czemu aktywnie i w skupieniu śledziły losy głównego bohatera. Dużym atutem przedstawienia była muzyka grana na żywo przez młodych artystów. Spektakl ten bardzo podobał się dzieciom, a piękne i pomysłowe lalki przemawiały do wszystkich dziecięcych zmysłów i oddziaływały na wyobraźnię.