Wystawa plastyczna ”Wiosna”

„ Kolorowa Wiosna, gosposia wspaniała,

od samego rana dużo pracy miała.

Zaspane słoneczko witała za chmurki,

zaprosiła na koncert leśnych ptaków chórki.

Malowała kwiatki na zielonej trawie,

liczyła z bocianem małe żabki w stawie.”

Nasze przedszkolaki postanowiły pomóc zapracowanej Pani Wiośnie i  obudziły przyrodę z zimowego snu. Dzieci ze wszystkich grup przygotowały piękne prace plastyczne , których hasłem przewodnim była wiosna. Rysunki zostały wyeksponowane na przedszkolnej wystawie. Nasz korytarz zamienił się w wiosenny ogród , pełen ptaków, owadów i kwiatów mieniących się wszystkimi kolorami tęczy. Chociaż za oknami jest jeszcze szaro, a listki śpią w pączkach  na gałązkach , my ,dzięki naszym małym artystom, cieszymy się wiosną spoglądającą na nas z kolorowych obrazków.

Dla naszych dzieci twórczość plastyczna jest ciekawą przygodą w obcowaniu ze światem. Odzwierciedla ich przeżycia, doświadczenia, emocje i potrzeby . Poprzez twórcze działanie wyrażają to , czego nie potrafią jeszcze wyrazić słowami.

Najmłodsze przedszkolaki inspiracji do tworzenia wiosennych  prac szukały obserwując przyrodę w okolicznych ogródkach.