Zajęcia ze strażnikiem miejskim

03.10.2022 dzieci 5 i 6 letnie z naszego przedszkola brały udział w zajęciach prowadzonych przez strażnika miejskiego.
5 latki uczestniczyły w zajęciach pt. „Strażnik miejski przyjacielem dzieci”. Miały one na celu niwelowanie lęku przed kontaktem z pracownikiem służb mundurowych.
Dzieci dowiedziały się na czym polega praca strażnika miejskiego, jakie są cechy charakterystyczne jego umundurowania. Podczas zabaw utrwaliły znajomość numerów alarmowych a także odgrywały scenki, ćwicząc umiejętność proszenia o pomoc w trudnych sytuacjach.
6 latki uczestniczyły w zajęciach pt. „Zasady dobrej zabawy”. Dzieci dowiedziały się jakie warunki musi spełniać zabawa aby sprawiała przyjemność osobom biorącym w niej udział i jak ważne jest przestrzeganie jej reguł.
Dzieci zastanawiały się co zrobić by każdy z uczestników zabawy czuł się w niej dobrze i bezpiecznie. Uczyły się jak mądrze rywalizować, tak aby zabawa dla każdego była wyzwaniem i przyjemnością a nie źródłem stresu i nieporozumień.
Dzieci usystematyzowały swoją wiedzę na temat pracy strażnika miejskiego oraz utrwaliły wiadomości na temat postępowania w sytuacjach kryzysowych.
Nasze przedszkolaki z zaciekawieniem i dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach, a wiedza zdobyta podczas spotkania z naszym gościem na pewno zostanie na długo w ich pamięci.